Ürünler & Marka

Jowae ürünleri nerede üretilmektedir?
Tüm Jowae ürünleri Fransa’da üretilmektedir.

Cildin doğal dengesi nedir?
Jowae’nin hedefi cildi doğal dengesine kavuşturmaktır. Cildimiz her gün stress, hava kirliliği, iklimsel değişiklikler gibi günlük saldırılara maruz kalır ve doğal dengesini kaybeder. Epidermis bariyer fonksiyonunu yitirir, cilt nemini ve doğal ışıltısını kaybetmeye başlar. Cilt dokusu donuklaşır, koyu lekeler ve yaşlanma belirtileri gözle görülür hale gelir. Jowae cildin doğal ışıltısına ve doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olur.

1.KULLANIM
Ürünlerin son kullanma tarihi nedir?
Ürünün son kullanım tarihi 30 aydan az olduğu durumlarda SKT ambalaj üzerinde belirtilmektedir. Son kullanım tarihi 30 ayın üzerindeyse ürün açıldıktan sonra ne kadar sürede tüketilmesi gerektiği ürün ambalajının üzerinde yer almaktadır.
(Örneğin; Küçük kavanoz işareti içerisinde yer alan 18M)

Kullandığım ürün cildimde farklı bir reaksiyona sebep olduğunda ne yapmalıyım?
Ürünümüzü satın almış olduğunuz yetkili eczanemize giderek ürün iade sürecini başlatabilirsiniz.
Seyahat boyu/deneme boyu ürün alabilir miyim?
Seyahat boyu/deneme boyu ürünlerimize yetkili eczanelerimizden bakım & uzman günlerimizde ulaşabilirsiniz.

Jowae ürünleri hamileyken ve emzirirken kullanılabilir mi?
Ürünleri bu dönemde kullanmanızda bir sakınca yoktur. Fakat her koşulda doktorunuza danışmanızı öneririz.

Jowae ürünleri çocuklar tarafından kullanılabilir mi?
Tüm aile bireyleri, 3 yaş üzeri çocuklar tarafından kullanıma uygun 2 ürünümüz bulunmaktadır: Nemlendirici&Koruyucu Yüz&Vücut Balsamı ile Yatıştırıcı&Onarıcı Krem

Bakim ritüelinde yer alan tüm ürünleri almaya gerek var mı?
Tüm Jowae ürünleri ayrı ayrı test edilip, ürünlerin etkinliği kanıtlanmıştır. Fakat optimal etkinlik için cilt tipinize ve ihtiyacınıza yönelik ürünleri Jowae ritüeline uygun bir şekilde almanızı öneriyoruz.
Temizleme
Hazırlama %100 Etkinlik*
Aktifleştirme %91 Etkinlik**
Onarma
*28 gün boyunca 20 gönüllü & nemlendirici su misti ile yapılan klinik çalışma - % memnuniyet yüzdesi
**28 gün boyunca 23 gönüllü & Leke Karşıtı & Cilt Güzelleştirici Gençlik Konsantresi ile yapılan klinik çalışma - % memnuniyet yüzdesi

2.SAF&DOĞAL
Neden SAF&DOĞAL bir markayız?
JOWAÉ olarak güzelliğin doğal ve çevreye saygılı olması gerektiğine inanıyoruz.
Bunun ışığında, formüllerimizin merkezinde doğa yer alır ve her içeriğimizi kaynağını, özelliklerini ve cildinize olan etkisini inceleyerek özenle seçiyoruz.
Ürünlerimizin etkinliğine odaklanırken, doğal niteliklerini de sürekli olarak iyileştiriyoruz. Sürdürülebilir gelişime kendini adamış aktif içeriklerin tedarikçileriyle çalışmayı ve özelliklerini ve içeriği koruyan ekstraksiyon işlemlerinden elde edilen doğal içerikleri seçmeyi tercih ediyoruz.
Ek olarak şeffaf politikalarımız doğrultusunda, sentetik bileşenlerin yüzdesini ve her üründeki işlevlerini listeliyoruz.

2.1 FORMÜLLER
Ürünlerin detaylı içeriklerini nasıl öğrenebilirim?
jowae.com.tr web sitesinde tüm ürün içerikleri mevcuttur. Fakat bu içerik listesi zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Bu nedenle web sitesi üzerinden düzenli bir şekilde kontrol etmenizi öneriyoruz.

Jowae ürünleri neden organik değil?
Doğallık Jowae formüllerinin temelidir. Ürünler %93 doğal kaynaklı içeriklere sahiptir. Jowae organik sertifikasyonlara sahip değildir. Formüllerde GDO’lar kullanılmamaktadır ve hedefimiz ürünlerin cilt hassasiyeti, toleransı ve duyumsallığı ile uyumlu olmasıdır. Doğal içerikleri ile Jowae AFNOR’un (Fransa Standartlar Kurumu) direktiflerini göz önünde bulundurmaktadır.

Bitki ekstreleri nasıl elde edilmektedir?
Doğal ekstraksiyon yöntemleri ile elde edilmektedir.

Bitki özleri neye göre seçilmektedir?
JOWAÉ, Asya geleneksel medikal bitkilerinden ilham alarak, her ihtiyaca özel bir temel etken bileşenle beraber tüm formüllerine antioksidan etkili Lumifenol ekler: Kraliyet Şakayığı, Hint lotusu, Kırmızı ginseng, Sakura çiçeği suyu, Kumkat, Bambu suyu, Fermente siyah çay , Beyaz çay, Kamelya yağı ve Gotu kola.

Lumifenol nedir?
Patent başvurusu yapılan Lumifenol Jowae formüllerinin hepsinde aktif içerik olarak kullanılmaktadır. Sempeervivum Tectorum bitkisinden gelen Lumifenol cildi stress, yorunluk, ultraviyole ışınlar, iklimsel değişiklikler gibi günlük saldırılara karşı korur ve cildin doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olur. Cildi maruz kaldığı günlük saldırılara karşı korurken Lumifenolün antioksidan etkisi ortaya çıkar.
*patent başvurusu yapılan Sempervivum tectorum

Bitkisel içerikler dışında formüllerdeki diğer içerikler nelerdir?
Diğer içerikler optimum seviyede duyumsallığı, ürün dayanıklılığını ve stabilitesini sağlayan içeriklerdir. Hepsi gereken miktarlarda formüllerde kullanılmaktadır.

Koruyucu olarak ne kullanılmaktadır?
Jowae paraben ve kimyasal koruyucu içermemektedir. Kullanılan koruyucular kozmetik düzenlemelere uygundur.

Formüllerde silikon var mı?
Formüllerde uçucu silikon bulunmamaktadır. Eser miktarda duyumsallığa hitap eden dokular için silikon kullanılmaktadır.

Mineral yağ kullanılıyor mu?
Ürünlerin hiçbirinde mineral yağ kullanılmamaktadır. Bitkisel yağlar ve doğal yollardan elde edilen yağlar kullanılmaktadır.

Palm yağı içeriyor mu?
Hiçbir Jowae ürünü palm yağı içermemektedir.

Jowae ürün kokuları %100 doğal mı?
Ürün kokuları alerjik reaksiyonları minimum seviyede tutacak şekilde özenle seçilmiştir ve hassas ciltlerin kullanımına uygun hale getirilmiştir. Bu nedenle tüm ürün kokuları %100 doğal kaynaklardan elde edilmemiştir.

Jowae ürünleri güneş koruyucu içerir mi?
Jowae formülleri güneş koruyucu içermemektedir.

Jowae vegan mı?
Jowae Laboratuvarları arı ürünler hariç hayvansal içerik ve türevlerini kullanmamaktadır.
(3 JOWAE ürünü balmumu içermektedir: Besleyici Dudak Balmı, Besleyici & Onarıcı Krem ve Besleyici El & Tırnak Kremi)

Neden bazı ürünlerin doğal aktif içerik oranı daha düşük?
Formüllerimizi geliştirirken, her bileşen belirli bir etki için seçilir: etkililik, duyusal kalite ve güvenlik. Dolayısıyla ürünlerimizde gereksiz içerik bulunmamaktadır. Bazı ürünler daha düşük doğal içerikler içerebilse de, ürünlerimizin doğal özelliklerini, etkinliklerini gözden kaçırmadan kalıcı olarak iyileştirmeye çalışıyoruz.

Jowae ürünleri hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?
Avrupa Birliği düzenlemelerine uygun bir şekilde Jowae Laboratuvarları hayvanlar üzerinde test yapmamaktadır.


Cilt toleransi nasil test edildi?
Tüm Jowae ürünleri dermatolojik ve oftalmolojik olarak test edilmiştir. Bu testler Fransa’da Sağlık Bakanlığı onayı alan bağımsız laboratuvarlar tarafından yürütülmüştür.


Jowae ürünlerini hassas ciltler kullanabilir mi?
Tüm Jowae ürünleri hassas ciltlerin kullanımına uygundur. Dermatolojik olarak test edilmiştir.

Jowae ürünleri komedojenik mi?
Jowae ürünlerinin hiçbiri komedojenik değildir. Jowae’nin her cilt tipine uygun ürünleri testlerden geçmiştir. Yağlı ve karma cilt tiplerine uygun Jowae ürünleri bulunmaktadır.

3.AMBALAJ
Jowae ürün kutulari geri dönüştürülebilir mi?
Tüm ürün kutuları geri dönüştürülebilir.